Archiv akcí

„Nejlepší divadlo je takové, kde divák chce vstát a hrát spolu s herci...“  A. Granach

Pochod švihlé chůze

7. ledna 2023 se Kutná Hora připojila k dalším městům Evropy a Světa. Konal se konat nultý ročník kutnohorského "Pochodu švihlé chůze." 

Mikulášská 2022 - Po čertech nebeské zpívání

Co se stane, když si dva andělé vymění místo v nebi se dvěma čerty, a jaká pak nastane zábava, když zjistí, že se každý z nich naučí něco nového?

O Jáchymovi a nebeské bráně

Pohádka o Jáchymovi, který se vydá hledat kouzelné modré kytičky a cestou potká čertíka Strašpytlíka a malého andílka.

Ochotnický spolek Tyl na scénu

Od 25. 7. do 7. 8. 2020 měli návštěvníci bývalého Sedleckého pivovaru příležitost nahlédnout do historie Ochotnického spolku Tyl prostřednictvím archivních fotografií a plakátů mapujících činnost spolku za uplynulá léta.

Noc divadel 2019

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008.

Ukradený kapr

Tradiční mikulášská pohádka s nadílkou, tentokrát o dvou čertech, kteří si usmysleli ukrást mlynáři Matějovi z jeho rybníka vánočního kapra. To ale nevědí, že vodník Čepeček na ně nachystal lest. A proč jsou vlastně tihle dva, Barnabáš a Kleofáš na zemi, místo v pekle? 

Mikulášská Vánočka

Tradiční mikulášská pohádka s nadílkou, tentokrát o dvou andělech, kteří si usmysleli, že ukradnou mlynářce z dolního mlýna vánočku, na kterou dostali chuť. Její vůni se totiž nedá odolat, neb se line celým krajem až nahoru do nebes.

O ztraceném kouzelníkovi

Pohádka o nešikovném kouzelníkovi, překvapení, strachu, náhodě, kouzelném klobouku a pekle, kde je možné najít víc, než kdo čekal. A třeba tam najde cestu i...

Stříbrná horečka ve Vlašském Dvoře

Večerní netradiční prohlídky Vlašského dvora, mincovny a expozice středověkých mučících nástrojů. Prohlídky zakončeny slavnostní popravou. Večerní prohlídkou s průvodci v dobových kostýmech.

Marnivá Cecilka

Podaří se Lucipera oženit? Jaká vlastně je jeho představa o ideální ženě? Přestane být Cecilka marnivou? Dohodne se poctivá vodnice s mlynářkou? Příjde letos Mikuláš? 

Buchty v pekle

Zábavné a poučné pohádkové představení. Mezi světem, kde své dvě starší sestry a maminku zlobí neposedný Šimon a peklem, kde v čertovské univerzitě u úči Belzebuby vyčnívá slušný Bertík , poletuje poněkud roztržitá Andělka . 

Mikulášská 2014

Krátká autorská pohádka Radany Štočkové zakončená Mikulášskou nadílkou.

Mikulášská 2013

Ochotnický spolek Tyl připravil tradiční "Mikulášskou pohádku s nadílkou". A v neděli v kutnohorském divadle vystoupil hned dvakrát: Dopoledne pro "rybáře" a odpoledne pro veřejnost. Dopolední vystoupení děti měly zpestřené ještě losováním o kapříky.

Mé slovo poslední

Prohlídky zámku Kačina s divadlem. V průběhu prohlídky Vás čeká divadelní kus "Jan Rudolf hrabě Chotek - Mé poslední slovo..."

Probouzení Kutné Hory 2012

7. ročník slavnostního zahájení turistické sezóny na Horách Kutných, tentokrát o lidech hříšných a činech ohavných ve stříbrném městě!

Mikulášská 2011

Čertovská pohádka o tom co se stane, když se čerti pletou mezi lidi a lidi mezi čerty. Krátká autorská pohádka Radany Štočkové se zpěvy a tanci, zakončená Mikulášskou nadílkou. 

3. Hororová noc v kině Modrý Kříž

Již třetí hororová noc proběhla v kutnohorském kině Modrý kříž v sobotu 16. dubna ve 21 hodin. Podtitulem hororového večera byla tentokrát "Psychiatrická léčebna Modrý kříž."

Probouzení Kutné Hory 2011

6. ročník slavnostního zahájení turistické sezóny na Horách Kutných, tentokrát jak byl Vladislav Jegellonský zvolen za českého krále ve Vlašském dvoře.


2. Hororová noc v kině Modrý Kříž

Druhá hororová noc proběhla v sobotu 6. listopadu v kutnohorském kině. Tentokrát se předsálí Kina Modrý Kříž změnilo v muzeum voskových figurín. Návštěvníci si tak měli možnost od 21 hodin projít muzeum.

1. Hororová noc v kině Modrý Kříž

Noc ze soboty 7. srpna na neděli 8. srpna  v kutnohorském kině patřila První hororové noci. Program, který začínal v půl desáté večer, sliboval návštěvníkům skvělý filmový zážitek v podobě dvou kvalitních hororů.

Slavnostní otevření Pohádkového království v Praze

Kutnohorští ochotníci byli přizvání ke slavnostního otevření Pohádkové království na pražském Jarově, kterého se zúčastnilo několik významných hostů včele s Dagmar Patrasovou a Felixem Slováčkem.