Pochod švihlé chůze - nultý ročník

Nultý ročník proběhl: 7. 1. 2023 v centru města Kutná Hora

První ročník kutnohorského "Pochodu švihlé chůze"

Po úspěšném nultém ročníku se uskuteční 7. ledna 2024 ve 14:00 první ročník Pochodu švihlé chůze. Kutná Hora se tak připojí k dalším městům Evropy a Světa. 

Tento den je totiž mezinárodním dnem Švihlé chůze a po celém světe se konají na oslavu tohoto svátku tradiční pochody. Celá akce je inspirována britským seriálem Monty Python's Flying Circus a jeho legendární institucí Ministerstvem švihlé chůze. Ministry of Silly Walks.

Pochod začne ve 14:00 u Informačního centra u Chrámu sv. Barbory a povede přes Barborskou ulici na Komenského náměstí kolem internátu SPŠ a dále pak dolů Husovou ulicí. Zakončení pochodu bude na Palackého náměstí u Pizzerie Piazza Navona.

Zveme všechny nadšence, recesisty, zkrátka všechny zájemce, kteří mají čas u chuť připojit se k pochodu a zažít spoustu zábavy inspirované právě legendárním seriálem. Pochod není nijak organizovaný a můžete si kdykoliv po cestě připojit nebo odpojit. Nejedná se o žádnou politickou akci a přidat se mohou skutečně všichni kdo se rádi pobaví a zasmějí. Doporučeným nikoliv však povinným outfitem je černá buřinka či cylindr, černý oblek, černý deštník a aktovka nebo kufřík. Švihlá chůze má samozřejmě svá pravidla ovšem v originalitě a kreativitě se meze nekladou a tak můžete aplikovat svůj vlastní styl. Účastníci pochodu obdrží na památku placku a k dispozici máme na zapůjčení či zakoupení buřinky a cylindry.

Akci pořádá Ochotnický spolek Tyl z.s. Kutná Hora.

Pracovníci Ministerstva Švihlé chůze Karel Polívka a Jakub Sloup se těší na viděnou.


Fotogalerie představení

© Svoboda.info