Archiv představení

„Režisér je v divadle bohem, ale bohužel - herci jsou ateisté...“  Žarko Petan

Dědeček aneb Musíme tam všichni

Pan Mikuláš Ptáček je senior poněkud svérázných životních názorů. Ani v domově důchodců neztrácí svůj životní optimismus. Vznikají situace, plné nečekaných zvratů, nepostrádající prvky absurdní komiky, která tu a tam nemá daleko k černému humoru.  

Sůl nad stříbro aneb rozmary mocných

Komedie na motivy klasického příběhu Boženy Němcové Sůl nad zlato rozehrává situaci rozmařilého panovníka jménem Já I., který svou zemi žene nejen do gastronomického pekla.

Kutnohorská havířina aneb jak zvládnout coribundus...

Ochotnický spolek Tyl se inspiroval aktuální situací a vtipně reaguje s příběhem o Kubovi Dařbujánovi. Příběh je určen pro dospělé diváky, kteří se chtějí pobavit nad uplynulou situací pomocí pohádkového příběhu.

Zítra to roztočíme, drahoušku

Jevištní úprava známé filmové komedie se snaží ze slavného příběhu, který líčí věčné spory a nelítostné žerty dvou rozhádaných manželských párů, zachovat vše, co po několik generací spolehlivě baví filmové diváky.

Poslední hřích pana Mikuláše

Historická veselohra z prostředí Kutné Hory, připomínající výraznou osobnost královského města, kronikáře, milovníka dobrého vína a krásných žen, Mikuláše Dačického z Heslova.

Vyměněná princezna

Jak položit čerta na lopatky? I když se Káča dostane při záchraně princezny Milky trochu do potíží a projde i peklem plným umouněných čertů, se svou vyřídilkou si se vším hravě poradí. 

Až příliš štědrý večer

Je 24. prosinec roku 1999. V rodině Novákových probíhají přípravy na Štědrý večer. Od samého začátku je však zřejmé, že to nebude večer klidu a pohody, ale plný nečekaných, až téměř absurdních překvapení. Jakých? To se dozvíte při premiéře.

Světáci - Vratislav Blažek

Rozverný příběh třech vesnických fasádníků, kteří se při své práci dostanou do víru velkoměsta a těch pár týdnů bez manželek si touží pořádně užít...

Kytice

Kutnohorský Ochotnický spolek Tyl uvádí nestárnoucí klasiku Erbenových balad v jedinečném hudebně-dramatickém podání celého jeho díla. Třináct pohnutých osudů, třináct příběhů plných lásky i zrady, síly a utrpení, viny a trestu. 

S tvojí dcerou ne - Antonín Procházka

Jedná se o příběh dvou docela obyčejných manželských párů , snažících se předejít možné manželské krizi. Způsobí nejprve lehkou zápletku, postupně však doslova gejzír krkolomných situací, trapasů a slovního humoru. 

Strašidlo Cantervillské - Oscar Wilde

Pan Hiram B. Otis, velvyslanec Spojených států amerických, kupuje Cantervillský zámek. Lordem Cantervillem je varován, že je to špatná koupě, jelikož v domě straší.

Pro tebe všechno, tatínku

Pod tímto názvem připravil Ochotnický spolek Tyl již devatenáctou silvestrovskou premiéru, při níž se stanete účastníky oslavy životního jubilea dědečka Rudolfa Kábrta z Kutné Hory. Nepátrejte po realitě tohoto jména. 

Poslední číše pana Mikuláše

Historická veselohra z prostředí Kutné Hory v 17.století, připomínající postavu místního kronikáře, známého bouřliváka, milovníka krásných žen a dobrého pití Mikuláše Dačického z Heslova.


Anna v ringu

Anna je paní v domácnosti Bernarda a Jacqueline. Panstvo se rozhodne, že si vyjede na krátkou dovolenou. Anna se těší, že bude mít jeden týden méně práce.


A do pyžam

Brilantní komedie, která si neklade jiný cíl, než pobavit diváka. Kultivovaně oživuje neselhávající principy francouzské bulvární frašky. 

Tvrdohlavá žena

Pěnkava, školní pomocník, se zamiloval do Terezky Jahelkové. Chtěl si ji vzít za ženu, ale její matka, mlynářka, o tom nechce ani slyšet. 


Klíče na neděli

Komedie je o tom, že dva manželské páry se sejdou na nepovedeném mejdanu. Prozradí se, že všichni čtyři nejsou příliš spokojeni s tím, čeho dosáhli, a jejich manželské soužití trpí stereotypem.


Byla to vůbec vražda?

Dramatizace deníku zapisovatelky pařížského soudu G. Jordanové, podle scénáře Miroslava Štrobla a Stanislava Jelínka. Jak již sám název napovídá, jde o žánr detektivní, tedy o komedii s kriminální zápletkou. 

Dámská šatna - Arnošt Goldflam

Ve hře Arnošta Goldflama se setkáte se čtyřmi herečkami různého věku. Čtyřmi kolegyněmi, kamarádkami a soupeřkami. Prožijete spolu s nimi dlouhé čekání na roli, vzrušující přípravu premiéry a každodenní rutinu repríz.

Zapomeňte na Herostrata

Divadelní tragikomedie Grigorie Gorina z dávné historie Efesu. Přestože se příběh stal před více než dvěma tisíci let, shoduje se v mnohém s naší novodobou historií. 


Tajemný les Švabiňák

Poněkud podivné připadá princi Robinovi a jeho společníku Vendovi království krále Soběmora. Trůn na kolečkách, cizokrajné, možná masožravé, rostliny, komoří, kterému, pro složitou mluvu, není téměř nic rozumnět. A potom ta umanutá a protivná princezna Saskie.