Dámská šatna

05.10.2011

PREMIÉRA: 5. 10. 2011, Tylovo divadlo Kutná Hora 

Ve hře Arnošta Goldflama se setkáte se čtyřmi herečkami různého věku. Čtyřmi kolegyněmi, kamarádkami a soupeřkami. Prožijete spolu s nimi dlouhé čekání na roli, vzrušující přípravu premiéry, každodenní rutinu repríz, ale hlavně jejich obyčejné a přece dojímavé osudy.

A jestlipak víte, která místnost v divadle je ta opravdu nejdůležitější? Kde se všechno určuje, probírá, ovlivňuje, posuzuje a rodí? Tím tajemným, mystickým a vzrušujícím místem je ... DÁMSKÁ ŠATNA.


Toto divadelní představení bylo šito na míru pro naše 2 herecké kolegyně Marcelu Jirouškovou a Ivu Pilcerovou jako dárek k jejich významnému životnímu jubileu v roce 2011. Představení mělo velký úspěch nejen u kutnohorského publika, ale také na řadě míst po České republice, která toto představení v rámci svého turné navštívilo.


Režie: Václav Veselý

Obsazení: 
Marcela Jiroušková: Líza
Iva Pilcerová: Truda
Eva Bicanová: Marie
Barbora Bártová: Klára

Hlas inspicienta: Martin Betuštiak

Zvuková spolupráce: Michal Trnka, Zbyněk Kovanda 

Nápověda: Věra Beňová 

Kostýmní výtvarník: Helena Dajbychová Historické kostýmy zapůjčila: Zuzana Kocourková

Poděkování: Míše Doleželové a Romanu Venclovi z divadla do Houslí za spolupráci při úpravu scénáře. Práva k dramatickému textu zastupuje: Aura - Pont s. r. o., Veslařský ostrov 62, 147 00Fotoarchiv představení

© Vladimír Trmal