Noc divadel
Premiéra: 16. 11. 2019 v Tylově divadle v Kutné Hoře

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008.

Noc divadel nabízí nevšední zážitky, jako jsou například workshopy pro děti i dospělé, prohlídky divadelních zákulisí, diskuze s herci, scénografy a režiséry a další formáty divadelních setkání, které v běžném programu nenajdete.

Noc divadel v ČR, kterou koordinuje Institut umění - Divadelní ústav od roku 2013, se díky stovkám akcí ve zhruba 40 městech a místech ČR stala jedním z největších divadelních svátků v Evropě.

V roce 2019 se V Kutné Hoře Noc divadel konala premiérově ve spolupráci Ochotnického spolku Tyl, z. s. a Městského Tylovo divadla v Kutné Hoře pod záštitou starosty Města Kutné Hory Ing. Josefa Viktory.

Téma roku 2019 bylo Noc divadel - divadlo a svoboda. Cílem tématu bylo zamyšlení nad hodnotou svobody pro uměleckou tvorbu i pro celou společnost a jejím chápáním těsně po roce 1989 a dnes.


Program Noci divadel


15:00 | Pohádková stezka

Prohlídka divadla pro malé návštěvníky přepravená pohádkou formou.

17:00 | Oficiální zahájení

Oficiální zahájení proběhlo v 17:00 za účasti starosty Města Kutné Hory Ing. Josefa Viktory, ředitelky Tylova divadla Veroniky Lebedové a koordinátorky akce Veroniky Štroblové.

17:30 | KUTNOHORSKÉ DIVADLO V BĚHU LET (Modrý salon)

Vyprávění o divadle s hosty v režii Miroslava Štrobla doprovázené skupinou JaJaBand.

17:30 | Hrdý Budžes (Malá scéna)

Následovalo divadelní představení Ochotnického spolku Tyl a Divadla Z garáže Hrdý Budžes Vynikající komedie Ireny Douskové parodující 70. léta husákovské normalizace. V představení účinkovali: Marcela Voňková, Petra Wagenknechtová a Martin Čerych.

19:00 - 21:30 | POJĎTE S NÁMI ZA OPONU

Komentované prohlídky prostor Tylovo divadla známých i neznámých.

22:30 | KYTICE (Velká scéna)

Divadelní představení Ochotnického spolku Tyl. Nestárnoucí klasika Erbenových balad v jedinečném hudebně-dramatickém podání celého jeho díla. Třináct pohnutých osudů, třináct příběhů plných lásky i zrady, síly a utrpení, viny a zaslouženého trestu.

17:00 - 00:00 | To všechno je divadlo (foyer)

Ve foyer divadla mohli návštěvníci shlédnout výstavu s názvem To všechno je divadlo, mapující činnost kutnohorských ochotníků za uplynulá léta.


Účinkovali:

Veronika Štroblová

Karel Polívka 

Jirka Pospíšil

Robert Štekr

Denisa Šebestová

Boris Buňka

Patrik Převrátil

Martin Betuštiak

Monika Krejčová

René Svoboda

Veronika Lebedová 

Martin Čerych

Eva Bicanová

MArcrla Jiroušková

Petra Wagenknechtová

Eliška Beránková

Ota Fiala

Marcela Voňková  

Radka Karešová