Probouzení Kutné Hory 2012

Datum konání: 31. 3. 2012 v Kutné Hoře

7. ročník slavnostního zahájení turistické sezóny na Horách Kutných, tentokrát o lidech hříšných a činech ohavných ve stříbrném městě!

Dámy a páni, poslyšte povídání o lidech hříšných a činech ohavných, které se na Horách Kutných udály.

Již posedmé budeme společně probouzet stříbrné město do nové turistické sezóny. Po volbách královských se však pohroužíme do temné historie Kutné Hory a podíváme se nejznámější kriminálníky a soudní případy, které se nesmazatelně zapsaly do historie města. Zločin, trest a právo se v Kutné Hoře zabydlí v sobotu 31. března. Od 15.00 hod začneme besedou s autorem scénáře Četnických humoresek, panem Michalem Dlouhým, v Městské knihovně. Vyprávění z temné historie Hor Kutných začneme v 17.00 hod na náměstí Národního odboje Hilsneriádou, s našimi průvodci se pak vydáme směrem k Vlašskému dvoru. "Kriminální den" však zakončíme s úsměvem při vystoupení "zpívajícího právníka" Ivo Jahelky v kině Modrý kříž.Program Probouzení Kutné Hory


15:00 | Beseda (městská knihovna)

Městská knihovna Beseda o četnících a Četnických humoreskách se scénáristou Michalem Dlouhým v Městské knihovně 


17:00 | Zahájení (náměstí Národního odboje)

Slavnostní zahájení Hilsneriáda! U památníku K. H. Borovského - Přece zrádcem nebudu! Sad Dr. Pacáka O tom strašlivém mordu! Nádvoří Vlašského dvora Smilné sodomstvo, aneb zase ten frejíř Dačický!


19:30 | Koncert (Kino modrý kříž)

 Kino Modrý kříž Koncert "zpívajícího právníka" Ivo Jahelky

Fotogalerie akce

©Svoboda.info ©Kutnohorský deník