Archiv představení

„Divadlo znamená neustálé hledání. Herec svou postavu stále objevuje, pracuje na ní.“    Petr Čepek

Poslední hřích pana Mikuláše

Historická veselohra z prostředí Kutné Hory, připomínající výraznou osobnost královského města, kronikáře, milovníka dobrého vína a krásných žen, Mikuláše Dačického z Heslova.

Vyměněná princezna

Jak položit čerta na lopatky? I když se Káča dostane při záchraně princezny Milky trochu do potíží a projde i peklem plným umouněných čertů, se svou vyřídilkou si se vším hravě poradí. 

Strašidlo Cantervillské - Oscar Wilde

Pan Hiram B. Otis, velvyslanec Spojených států amerických, kupuje Cantervillský zámek. Lordem Cantervillem je varován, že je to špatná koupě, jelikož v domě straší.

Marnivá Cecilka

Podaří se Lucipera oženit? Jaká vlastně je jeho představa o ideální ženě? Přestane být Cecilka marnivou? Dohodne se poctivá vodnice s mlynářkou? Příjde letos Mikuláš? 

S tvojí dcerou ne - Antonín Procházka

Jedná se o příběh dvou docela obyčejných manželských párů , snažících se předejít možné manželské krizi. Způsobí nejprve lehkou zápletku, postupně však doslova gejzír krkolomných situací, trapasů a slovního humoru. 

Světáci - Vratislav Blažek

Rozverný příběh třech vesnických fasádníků, kteří se při své práci dostanou do víru velkoměsta a těch pár týdnů bez manželek si touží pořádně užít...

Dámská šatna - Arnošt Goldflam

Ve hře Arnošta Goldflama se setkáte se čtyřmi herečkami různého věku. Čtyřmi kolegyněmi, kamarádkami a soupeřkami. Prožijete spolu s nimi dlouhé čekání na roli, vzrušující přípravu premiéry a každodenní rutinu repríz.

Pro tebe všechno, tatínku

Pod tímto názvem připravil Ochotnický spolek TYL již devatenáctou silvestrovskou premiéru, při níž se stanete účastníky oslavy životního jubilea dědečka Rudolfa Kábrta z Kutné Hory. Nepátrejte po realitě tohoto jména. 

Byla to vůbec vražda?

Dramatizace deníku zapisovatelky pařížského soudu G. Jordanové, podle scénáře Miroslava Štrobla a Stanislava Jelínka. Jak již sám název napovídá, jde o žánr detektivní, tedy o komedii s kriminální zápletkou. 

Mé slovo poslední

Prohlídky zámku Kačina s divadlem. V průběhu prohlídky Vás čeká divadelní kus "Jan Rudolf hrabě Chotek - Mé poslední slovo..."

Historická veselohra z prostředí Kutné Hory, připomínající výraznou osobnost královského města, kronikáře, milovníka dobrého vína a krásných žen, Mikuláše Dačického z Heslova. Příběh, v němž tento renesanční bohém zachrání dvojici milenců od nežádoucího sjednaného sňatku, je inspirován legendárním filmem Cech panen kutnohorských, natočeného podle...

Anna v ringu

10.03.2015

Anna je paní v domácnosti Bernarda a Jacqueline. Panstvo se rozhodne, že si vyjede na krátkou dovolenou. Anna se těší, že bude mít jeden týden méně práce. Když jsou tedy oba pryč, chce si doma udělat pěkný večer a dopřeje si exkluzivní skotskou whiskey. Její plány však zvrátí vzhůru nohama její zaměstnavatelé. Jacqueline se v noci vrací domů s...

Přijmete-li pozvání na Poslední číši pana Mikuláše, dostanete se s námi do Hor Kutných počátku 17. století, kdy se jejich uličkami procházel a o skandály a výstřelky každodenního života se staral jeden z největších místních rodáků Mikuláš Dačický z Heslova.

A do pyžam

20.05.2014

Brilantní komedie, která si neklade jiný cíl, než pobavit diváka. Kultivovaně oživuje neselhávající principy francouzské bulvární frašky. Autor má mimořádný cit pro vtip, situační a slovní komiku. Umí vytvořit zajímavou zápletku a najít vtipné rozuzlení, neobává se ani jiného druhu pikantérie.

Jako každý rok pro vás připravujeme čertovskou pohádku s písničkami. Můžete se těšit na roztomilé čertíky, hezké písničky, Mikuláše, dárečky a na spoustu dalšího... V pohádce se představí většina herců ze spolku v režii Radany Štočkové

Zábavná komedie Antonína Procházky, která bude mít premiéru na Silvestra 2012 v Tylově divadle v Kutné Hoře.

Divadelní tragikomedie Grigorie Gorina z dávné historie Efesu. Přestože se příběh stal před více než dvěmi tisíci let, shoduje se v mnohém s naší novodobou historií.

Renesanční komedie Richarda Leisinga o chytrém tulákovi, hloupých soudcích, prohnaném obchodníkovi a jeho vychytralé sestře.

Kutnohorští ochotníci vás zvou na Silvestr v Tylově divadle. Připravili pro vás retro komedii z "pera" členů spolku M.Štrobla a R.Štočkové -