Václav Veselý

Členem spolku od roku 1995

Členem od roku: 1995

Motto: Vypůjčeno od Strindberga: "Divadlo je podivuhodná věc. Režisér nechápe, co chce autor, herci nerozumějí, co po nich chce režisér, a diváci nevědí, co se děje na jevišti."

Do souboru mě přivedl Honza Mervart, abych se prý přišel podívat. Tak jsem přišel a on záhy z divadla odešel. Zkoušela se Mikulášská pohádka a chyběl vodník. Měl jsem zaskočit a zatím číst text. Odehrál jsem představení. Chytlo mě to a už nepustilo. Pak přišel princ v Malé mořské víle, Teta z Bruselu, Počestné milenky, Ženichové, Blázinec v prvním poschodí, Peklo naruby, Svatba století, Spolužák, Čert a princezna, Sto dukátů za Juana, Jak je důležité míti Filipa, Jak pravil Oskar, Zamilovaný vodník, Přišel na večeři, Než zazvoní potřetí, Malá bilanční operetka, Slaměný klobouk, C.K. státní ženich, Za vším hledej ženu, Fantom operety, Z(a)tracený prachy, Hrátky pod šibenicí, Poslední aport, Klíče na neděli, Tvrdohlavá žena, A do pyžam!, Poslední číše pana Mikuláše, Strašidlo Cantervillské, S tvojí dcerou ne, Světáci.

Některá představení jsem vytvořil autorsky nebo se ujal režie, například Jak pravil Oskar, Nebojácný Mikeš, Malá bilanční operetka, Dámská šatna, Klíče na neděli, Buchty v pekle, Strašidlo Cantervillské.

Z toho výčtu vyplývá, že divadlo je pro mě prostě vším, věnoval jsem mu sebe na úkor svého osobního života. Založil jsem Tylovu hereckou školu a z její absolventů vzniklo Divadlo za oponou. Přes 20 let pořádám festival TyjátrFest.

Své herecké schopnosti a zkušenosti jsem uplatnil také v 15 filmech, v 19 seriálech, 13 reklamách a 4 hudebních klipech.

Kde jste mohli Václava vidět: