Robert Štekr

Členem spolku od roku 2018

Členem spolku od roku: 2018

Motto: Hrát divadlo mi dává pocit, že to co dělám, má konečně nějaký smysl. 

Jak si se dostal do spolku a co je pro tebe divadlo? 
Do spolku mě přivedl Karel Polívka, když bylo potřeba komparsu do hry Poslední hřích pana Mikuláše. Zde jsem hrál poprvé a sice havíře v krčmě. Nejdříve jsem vůbec nechtěl hrát postavy, které mají text. Občas však bylo potřeba na zkouškách zaskočit za kolegy co nemohli přijít na zkoušky. A takto jsem zjistil, že bych to mohl také zvládnou a po pár větách mě hrání začalo moc bavit.

Má větší role přišla hned na Silvestra 2018 kde jsem hrál Pana Nováka, vědátora a souseda z přízemí jednoho činžovního domu. K divadlu měla moje rodina vždy blízko, tedy hlavně můj děda. Byl to velký ochotník, hrál v divadelním spolku Uhlíř v Uhlířských Janovicích. A já aniž bych vůbec někdy tušil, že budu také hrát, jsem takto navázal na tradici a začal jsem v Ochotnickém spolku Tyl v Kutné Hoře.

Věřím že, kdyby tu děda byl, udělal bych mu radost. Divadlo mi dalo možnost, poznat skvělé lidi a přátele. S kterými je velká zábava a vždy se s nimi rád zasměji. Divadlo mi dává pocit, když hraji a lidé v hledišti se baví, že to co dělám má pro mě smyl.

Kde jste mohli Roberta vidět: