Naši furianti

Premiéra: 12. 11. 2023 v Tylově divadle v Kutné Hoře

Hra Ladislava Stroupežnického Naši furianti patří do klasiky české divadelní tvorby.

Ačkoliv je autorem zasazena do vesnického prostředí 19. století, její základní téma je nadčasové. Spor dvou tvrdohlavých selských rodů o své významnosti, kdy majetek je symbolem společenského postavení, je v dnešní době jakousi paralelou k současnosti: pro majetek lze obětovat vše, i upřímnou lásku dvou mladých lidí z postupně znepřátelených sedláckých rodin. Pro vlastní prospěch lze lhát i obvinit nevinného.

Kutnohorským ochotnickým spolkem TYL byla tato hra uvedena v rozpětí let 1918–1954 celkem 5x. Současné nastudování respektuje původní autorovu poetiku příběhu a je příspěvkem k 90. výročí otevření Tylova divadla a k 180. výročí založení spolku. V představení účinkují téměř všichni členové spolku.

Nejbližší představení:

• 12. listopadu 2023, Tylovo divadlo

Začátek představení v 19:00 hodin.

Vstupné: základní 220 Kč, snížené 180 Kč

Předprodej vstupenek:

Režie: Ota Fiala, Petra Wagenknechtová

Technická spolupráce: Boris Buňka, Josef Krčil

Hrají: Jan Jelínek, Eva Bicanová, Vladimír Jiroudek, Miroslav Štrobl, Karel Polívka, Iva Pilcerová, Michaela Žampachová, Jáchym Jelínek, Martin Betuštiak, Petra Wagenknechtová, Jakub Sloup, Martin Čerych, Ota Fiala, Václav Veselý, Tomáš Morawski, Veronika Lebedová, Alena Votavová j. h.,
Robert Štekr, Jana Kratochvílová, Marcela Voňková, Monika Krejčová, Michal Bartůněk, Marcela Jiroušková, Boris Buňka a další…

Fotogalerie ze zkoušek