Martin Betuštiak

17.09.1990

Členem od roku 1999

Motto: Celý život je jedno velké divadlo.

Od mala jsem komediant a divadlo hraju téměř od školky.Do spolku jsem se dostal díky své spolužačce, jejíž velká část rodiny ve spolku působila. Tenkrát v divadle vznikala divadelní školička pod vedením ostřílených ochotníků Standy Jelínka a Zdeňka vrby. Do připravovaného pohádkového pásma pro děti chyběl loupežník. Neváhal jsem. Na zkoušku jsem přišel připraven rovnou v kostýmu, přečetl scénář a bylo to ;-) Se školičkou jsem si zahrál hodně představení. Bohužel časem začala zanikat. V tu chvíli jsem dostal příležitost, zahrát si v pohádce spolku Tyl, kde jsem dostal roli sluhy černokněžníka, který mě připravil o řeč a já tak pouze mečel :-D Pohádka byla impulsem pro režiséra silvestrovského představení Mirka Štrobla, který chystal premiéru Slaměného klobouku, kam potřeboval několik mladistvých rolí. Hraní s bezva partou mě natolik uchvátilo, že jsem mezi nimi zůstal dodnes.

Divadlo je pro mě druhým domovem a kolegové jsou mojí druhou rodinou a skvělými přáteli.

Kde jste mohli Martina vidět?

Sem vložte podnadpis