Kytice

Premiéra: 6. 7. 2018 na zámku Kačina

Představení se koná u příležitosti výročí 180 let od založení Ochotnického spolku Tyl.

Nestárnoucí klasika Erbenových balad v jedinečném hudebně-dramatickém podání celého díla. Třináct pohnutých osudů, třináct příběhů plných lásky i zrady, síly a utrpení, viny a zaslouženého trestu. Večer, ve kterém se snoubí dramatičnost, opravdovost a syrovost Erbenových příběhů s poetikou a originální autorskou hudbou nabízí divákům opravdu jedinečný zážitek. Ne jednou pocítíte husí kůži a mrazení v zádech… Mystická večerní atmosféra nádvoří Vlašského dvora ještě umocní prožitek dramatických příběhů.

"Říká se, že na počátku bylo slovo. V našem případě to byla hudba. Čtyři krásné tklivé melodie na motivy Erbenových balad od autorky Renaty Richenzy Reichelové. Postupně jsme přidali dalších sedm dramatizací a vzniklo celovečerní představí, které zahrnuje kompletní dílo Karla Jaromíra Erbena - všech třináct balad ze sbírky Kytice. Kromě těch nejznámějších, jako je Polednice, Vodník, Svatební košile, Zlatý kolovrat, se můžete těšit i na balady, které se nikde běžně neuvádějí, třeba Lilie, Holoubek, Záhoř nebo Vrba…" Petra Wagenknechtová

Nejbližší představení:

  • 21. a 22. července 2023
  • 11. a 12. srpna 2023

Začátek představení ve 21:00 hodin v nádvoří Vlašského dvora, doba trvání cca 1 hod. 45 min (hraje se bez přestávky).

V případě nepříznivého počasí se představení nekoná, vstupenky zakoupené v předprodeji bude možno vrátit v místě předprodeje.

Vstupné: 220 Kč, snížené 180 Kč

Maximální kapacita: 150 osob

Předprodej vstupenek:

  • na stránkách Kutnohorskeleto.cz
  • Informační centrum Města Kutná Hora, Kollárova 589
  • na místě, cca 30 min před představením

Hrají: Eva Bicanová, Petra Klailová, Denisa Šebestová, Marcela Jiroušková, Petra Wagenknechtová, Marcela Voňková, Ota Fiala, Martin Betuštiak, Robert Štekr, Václav Veselý, Anetka a Eliška Wagenknechtovy

Hudba: Renata Richenza Reichelová (zpěv, kytara, flétna), Petr Wagenknecht (zpěv, kytara), Martin Buňka (violoncello), Milan Douša (housle)

Scéna, produkce: Boris Buňka
Technická spolupráce: Karel Polívka, Michal Bartůněk, Kateřina Buňková
Režie: Petra Wagenknechtová


Fotogalerie představení 

© Miloš Truhlář

Video ukázka z představení