Jana Kratochvílová

Členkou od roku 2020

Členkou od roku: 2020

Motto: Co Tě nezabije, to Tě posílí.

K divadlu mě přivedl kolega, Karel Polívka, slovy: "neboj, nebudeš mluvit, budeš jen žena v davu". Hned po příchodu na první zkoušku jsem byla vržena do role Paní pláteníkové, poté i pláteníka.. Překvapila jsem sama sebe: já, plachá osoba, která jako žák při čtení před třídou zadrhávala a při přednášce daňových zákonů byla kousek od infarktu, dokážu vystoupit v roli (infarktový stav přetrvává, ale mám další příležitost překonat se :)

Divadlo pro mě byl vždy svátek. Vždycky jsem měla ráda komedie a na silvestrovská představení ochotníků jsem chodila od doby, co jsem se nastěhovala do Kutné Hory. Herce jsem obdivovala za jejich odvahu, za to jak umí pobavit a doufám, že i mně se občas zadaří, protože smích je nejlepší lék.

Kde jste mohli Janu vidět: