Jakub Sloup

Členem spolku od roku 2013

Členem od roku: 2013

Motto: Klidně si mysli, že jsem hlupák... Miluji moment překvapení!

Divadlo mě doprovází již od dětství, kdy od různých besídek a podobných představení jsem začal někdy na prvním stupni základní školy organizovat tematické programy složené z krátkých scének. V té době se moje obecenstvo skládalo z rodičů a rodinných přátel.Později sem se začal realizovat jako ochotnický herec místního divadelního spolku v naší obci. Hrálo se zpravidla jednou do roka kolem adventu. Opět to byly kratší příběhy a scénky pro pobavení spoluobčanů. Poslední sezónu v tomto spolku jsem odehrál, do té doby mé největší, divadelní představení Když ptáčka lapají (Georges Feydeau) Následující sezónu byla činnost spolku pozastavena na dobu neurčitou.Začal jsem se tedy poohlížet po jiném místě, kde bych mohl dál stavět na dosavadních zkušenostech. Oslovil jsem Ochotnický spolek Tyl s žádostí o členství. Odpověděl mi Michal Smrkovský s pozváním na reprízu hry Klíče na neděli. Po představení jsem se setkal s panem V. Veselým, který mě přizval na blížící se výroční schůzi. Na schůzi jsem se po představení sebe a svých zájmů stal v roce 2013 členem Ochotnického spolku Tyl.

Od té doby se mé zkušenosti nabalovali (Tvrdohlavá žena, Pro tebe všechno tatínku, Poslední číše Mikuláše Dačického, Světáci, ...) a nedlouho po tom jsem se stal jedním z prvních členů Tylovi herecké školy Václava Veselého. Zde jsme se kromě divadelního herectví začali intenzivně zabývat herectvím před kamerou a vyprodukovali jsme několik krátkých filmů, které získaly mnoho ocenění a některé až na mezinárodní přehlídce neprofesionálního filmu.Před kamerou jsem získával zkušenosti v mnoha hraných filmech, reklamách a seriálech.

Ve většině případů jako komparz, nebo malé role.

Výběrem například Child 44 (válečné drama), Vejška (film V.Vorla), Clona (seriál ČT), Vraždy v kruhu (seriál ČT), HERBAL ESENCE (reklama 2014), KnigtFall (seriál 2016), Rybičky 48 (hudební klip), Aféry (pořad TV Barrandov 2017)Aktuálně působím v DIVADLE ZA OPONOU (Václav Veselý) nejen herecky (To je pěkné co děláte, Zase ti tupitelé, Když se zhasne, ...) ale i režijně (Central park West, Bůh masakru, Práskni do Bot ...). Hostoval jsem v několika představeních Agentury Zuzko Zuzany Kocourkové (Noc na Karlštejně, Drákula, Kleopatra) a podle možností se zapojuji do nejrůznějších akcí spojených s herectvím, uměním a kulturou.

Kde jste mohli Kubu vidět: