Iva Pilcerová

Členkou spolku od roku 1996

Členem od roku: 1996

Motto: "Život je jedno velké divadlo aneb není malých rolí"

S divadlem jsem se setkala poprvé na ZŠ, kde jsem v 7. třídě hrála ve "Sněhové královně" Gerdu a v 8. třídě v "Pokladu kapitána Habakuka" Apolenku. Poté mě ani nenapadlo, že ještě někdy vstoupím na prkna, co znamenají svět.

Když jsem se ze své milované Vysočiny přestěhovala do Kutné Hory, potkala jsem v jednom zaměstnání Vaška Veselého, za což jsem vděčná. Když viděl mé kreace s koštětem, nabídl mi, zda bych nechtěla navštívit setkání místních ochotníků v klubovně v Tylově divadle. Souhlasila jsem s tím, že se jen podívám, protože bych se už styděla vystoupit před lidmi.

Po příchodu a rozhovoru se členy a režisérem Jirkou Janouškem, jsem na 1. schůzce dostala svou první roli víly Delfíny v pohádce "Malá mořská víla" a bylo rozhodnuto. Psal se rok 1996, kdy tato pohádka měla premiéru a u ochotníků jsem dodnes.

Potkala jsem zde řadu skvělých lidí a několikaletá přátelství, od kterých jsem získala zkušenosti v herectví, které jsem využila od pohádek až po silvestrovská představení či hraní pod širým nebem. Zahrála jsme si také ve dvou hudebních klipech a jedné reklamě.

Když člověk slyší smích a potlesk nejen na závěr představení, ale i během hry, tak člověk pochopí, že bavit lidi a odvést je od každodenních starostí není vůbec promarněný čas, ale naopak. A to zahřeje u srdce.

Divadlo je náročné, ale je pro mě odpočinkem a relaxem.

Kde jste mohli Ivu vidět: